رویداد گرافیتی خصوصی در تهران

چند روز پیش گردهمایی کوچکی در تهران به همت "بم_بم" گرافیتی‌کار باسابقه ایرانی برگزار شد که در آن تعداد دیگری از گرافیتی‌کارها دورهم جمع شدند و آثاری را خلق کردند. نکته جالب توجه این رویداد اسپری‌های باکیفیت خارجی بود که در اختیار گرافیتی‌کارها قرار گرفته بود و این گردهمایی را نسبت به دیگر رویدادهای گرافیتی متمایز می‌کرد.

برای اطلاع بیشتر با بم بم صحبتی کردیم که دراین رابطه به ما گفت: «قراره که هر ماه ۵ گرافیتی‌کار را بیاریم، در سه روز ، کنار هم و در آزادی کامل بدون اینکه موضوعی به کسی دیکته بشه هرکسی هر طرحی که خودش می‌خواد رو اجرا کنه. این‌کار باعث می‌شه تا بچها بتونن در یک فضای مناسب کار گروهی رو انجام بدن، بیشتر باهم آشنا بشن، از هم چیزایی یاد بگیرن و به هم دیگه کمک کنن.

ممکنه گرافیتی کاری طرحی رو داشته باشه که بدلیل جزئیات زیادش نتونه اون رو توی سطح شهر اون طور که می‌خواد اجرا کنه؛ اینجا این فضا فراهم هست که با ابزار باکیفیت و زمان کافی، آرتیست بتونه بهتر هنرنمایی کنه.

ما همچنین سعی کردیم که از گرافیتی آرتیست های استفاده کنیم که فعالیت مداومی در خیابان داشته اند،در ضمن اسپانسر این رویداد هیچ چیزی جز زیبا شدن دیوارهایش نمی‌خواهد و اینجا قرار نیست از کار هنرمندی سوء استفاده بشه.» او در انتها اضافه کرد که در اجرایی شدن این برنامه تنها نبوده و دیگر گرافیتی کارها از جمله؛ عمق،هشوار،عیّار و بتل نیز او را همراهی کردند. مجله گرافیتی ایران سعی خواهد کرد از بخش‌های آتی این رویداد در صورت امکان گزارش تصویری تهیه کند. گروه گشتار تامین کننده مالی این رویداد بوده و امکان بازدید عمومی از این رخداد وجود ندارد. گرافیتی کارانی که در قسمت اول رویداد حضور داشتند: عمق،ران،گویان،پی،آشکار (پ ن : در گزارشی به بیگ وال های مستقل گرافیتی ایران نیز خواهیم پرداخت که میتوانید بزودی از طریق مجله گرافیتی مطالعه کنید)


جدیدترین ها