گزارش نمایشگاه “گذر خاموش”

گزارش نمایشگاه “گذر خاموش”

اولین نمایشگاه انفرادی “خاموش” گرافیتی نویس ایرانی، روز جمعه ۴ خرداد ماه ۱۳۹۷ در گالری سیحون ۲ افتتاح شد.

در این نمایشگاه ۱۷ اثر با تکنیک های مختلف بر روی بسترهای چوب، فلز و تابلو های شهری اجرا شده است و نمایشگاه شامل دو مجموعه کلی “چاقوها” و “گذر” میشود.
”مجموعه چاقو ها” سبک منحصر به فرد خاموش است که کلمه ”خاموش” را در قالب چاقو نشان میدهد که در گروهی از این آثار، نقوش ایرانی با ترکیب گرافیتی و در مجموعه دیگر، از عناصر نستالژیکی چون ماشین ها و آیکون های شهری تهران به همراه بافت های رنگی و گرافیتی های خاموش استفاده شده است.

جمعیت قابل توجهی از هنرمندان و علاقه‌ مندان به هنر خیابانی در این افتتاحیه حضور داشتند و فضایی گرم و دوستانه را در گالری ایجاد کردند.
در خلال افتتاحیه نمایشگاه فرصت کوتاهی شد تا با خاموش در مورد اولین تجربه اش برای برگزاری نمایشگاه انفرادی صحبت کنیم.

این نمایشگاه برخلاف آنچه تصور میشود در طول یک ماه شکل گرفته است که خاموش در مورد ایده نمایشگاه و فرایند برگزاری آن می گوید:

” ما در سال ۹۴ برای حراج آنلاین گالری سیحون دو کار با فضای ماشین کلاسیک و فضای شهری و گرافیتی انجام داده بودیم، ایده اصلی برگزاری نمایشگاه از اون کارا گرفته شد که به پیشنهاد گالری سیحون و با همکاری ایستیریت آرت طی یک ماه به اجرا رسید.
چالش سختی بود برام که تو این مدت کم مجموعه ای رو جمع کنم; تو این فرصت مجوعه ماشین ها که شامل ۷ اثر و چاقو ها که مجموعه ای ۹ اثری است به اجرا درآمد و نتیجه اش نمایشگاهی شد که میبینید.”

فضای گالری برای گرافیتی، فضای متفاوتی است!
از خاموش نظرش را برای برگزاری نمایشگاه گرافیتی در ”گالری” پرسیدیم:

” من شخصا اهل برگزاری نمایشگاه نیستم و بیشتر به کار گروهی و این گونه تجربه ها علاقه مندم و این نمایشگاه فقط نمایشگاه انفرادی من نیست بلکه جزئی از مجموعه پروژه های ایستریت آرت محسوب میشه
که کاراشو باهم انجام دادیم و نتیجه قابل توجه اش را هم دیدیم که باعث شد من بعد از ده سال اولین نمایشگاه انفرادیمو برگزار کنم و تجربه جدیدی تو فضای کاریم پیدا کنم .
برگزاری نمایشگاه واقعا نیازمند تجربه و کار زیاده و باعث به وجود اومدن ایده ها و فضاهای جدیدی میشه که به نظرم دارای فضای کاملا متفاوتی از جریان خیابونه.”

این نمایشگاه تا ۲۳ خرداد ماه برقرار است و مخاطبان میتوانند غیر از دوشنبه ها به بازدید نمایشگاه بروند.

عکس و گزارش : علیرضا نیکبخت

در ادامه گزارشی تصویری از نمایشگاه تهیه کردیم که میتوانید مشاهده کنید :

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *