گزارش نمایشگاه گروهی «محض اطلاع»

 

گزارش نمایشگاه گروهی «محض اطلاع»

ساعت ‘۴’ بعد از ظهر روز پنج شنبه ۳ خرداد ماه ۱۳۹۷ نمایشگاهی بنام “محض اطلاع ” در گالری سیحون۱ برای مخاطبان بازگشایی شد.
۳۰ اثر به صورت چاپ دستی با تکنیک های سیلک اسکرین و چاپ استنسیل از ۲۰ هنرمند، در این نمایشگاه به همت گروه ‘Eastreetart’ نمایش داده شده است.
لیست هنرمندانی که آثارشان در این گالری به نمایش گذاشته شده :
۱UP – BANKSY – BEEJOIR – BLACK_HAND – BLU – CANAVAR – DAVID_DE_LA_MANO – ESCIF – FRZ HYURO – ICY_AND_SOT – ILL – MAD – MADC – MARTIN WHATSON – MCITY – NAFIR – OBEY – PEZ.
۶ هنرمند در این نمایشگاه ایرانی
(Black hand , ill , Icy & Sot , Mad , FRZ , Nafir)
و مابقی از هنرمندان شاخص خیابانی دیگر کشور ها بودند. در افتتاحیه نمایشگاه ، علاقمندان به هنر خیابانی استقبال خوبی از این نمایشگاه داشتند . نسبت به نمایشگاه مشابه قبلی _ که در سال ۹۴ با عنوان ”ضربات متفاوت تهران” در گالری دنا توسط همین تیم برگزار شد_ این نمایشگاه از فضای مطلوب تری برخوردار بود.
از لحاظ کیفی، آثار کیفیت قابل قبولی داشتند ولی نباید این نکته را نادیده گرفت که بیشتر آثار برای رسانه “دیوار” طراحی شده بودند و در آن بستر، هویت داشتند و در قاب و کوچک شده ، آنطور که روی دیوار و در شهر ارزشمند هستند، خودنمایی نمیکردند.
اثر بنکسی کوچک شده در قابی پشت ویترین گالری از یکسو درد آور، ولی از طرفی دیگر برای مردم ما که اثر را نمیتوانند بروی دیوار ببینند به اصطلاح بهتر از هیچی بود.
نمایش دادن آثار اورجینال از هنرمندان خیابانی مطرح سراسر دنیا و آشنا شدن چشم مخاطبان با اینگونه آثار حتما تاثیر خوبی در جریان هنر خیابانی ایران می گذارد و قابل تقدیر است.
نمونه کوچک این تاثیر مثبت در موضوع کپی ای که زیباسازی تهران از اثر مارتین واتسون اجرا کرده بود رخ داد و به دلیل آگاهی مخاطبان و داشتن شناخت از این هنرمند، با واکنش هایی روبرو شد(اثر مارتین واتسون در نمایشگاه قبلی نمایش داده شده بود و در این نمایشگاه نیز آثاری از او موجود است).
از دیگر حسن های اینگونه رویداد ها میتوان به جمع شدن مخاطبان و هنرمندان گرد هم و ایجاد فضایی دوستانه که باعث تعامل هنرمندان و مخاطبان میشود نیز اشاره کرد.
این نمایشگاه تا ۱۶ خرداد در گالری سیحون ۱ برقرار است.

گزارش و عکس: علیرضا نیکبخت

در ادامه گزارشی تصویری از نمایشگاه برای شما ترتیب داده شده:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *