نمایشگاه عکس و چیدمان منیر زرنگار تحت عنوان “شما اینجا هستید”

نمایشگاه عکس و چیدمان “شما اینجا هستید”

  • در تعریفی از گرافیتی اینگونه آمده است که گرافیتی به آن دسته از دیوارنگاره‌هایی می‌گویند که با انگیزه‌های شخصی بر مکان‌هایی که در معرض دید عموم است نقش می‌بندند.

 

  • منیر زرنگار در نمایشگاهی با عنوان “شما اینجا هستید” ساده ترین شکل گرافیتی را به نمایش گذاشته‌است. این مجموعه عکس حکایت از عشق‌های سرکشی دارد که از دل برخواسته و بر درو دیوار شهر نشسته‌اند.
    ۳۶۵ قلب از شهرهای گوناگون با زبان و فرهنگ گوناگون که هرکدام می‌تواند روایتگر حسّی مشترک به نام عشق باشد. در اینجا هر عکس‌ بر روی یک بلوک سیمانی چاپ شده؛ گویی هنوز ارتباطش با دیوار قطع نشده و همچنان حامل پیام عشق است …

او در توضیح نمایشگاهش اینگونه نوشته:
” قلب‌ها روی دیوارها جملگی اشاره به عشق دارند؛ به نیرویی که ما را از خود رها می‌کند برای رسیدن دوباره به خود؛ در عشق نگاه می‌کنیم، می‌جوییم، دیده می‌شویم تا که باشیم، بمانیم و پررنگ شویم.
۳۶۵ قلب یافته شده در این نمایشگاه حاصل چهار سال جستجوی قلب‌های گمنامی بر دیوارهای شهرهاست که از میان هزاران عکسی که گرفتم انتخاب شده‌اند، شاید حضورشان در مکان عمومی و تصویر شدنشان بر روی بتن‌ها در پی یافتن گواهی برای جاودانگی‌شان باشد، چنانچه تا امروز نیز اثری از بسیاری از آن تصاویر و عشق‌ها باقی نمانده است. تکرار و ثبت قلب‌ها اکنون و در این نمایشگاه جدای از به تحفه آوردن عشق از شهرهای مختلفی چون تورنتو، نیویورک، لس آنجلس، پاریس، لندن، تهران، برلین و میلان تلاشی است در جهت به تاخیر انداختن میرایی عشق که می‌خواهد همواره پایدار بماند…”

– این نمایشگاه در گالری اعتماد دایر است و تا تاریخ ۲۴ بهمن ماه ادامه دارد.
(گالری دوشنبه ها تعطیل است.)
عکسهایی که در ادامه می بینید برگرفته از صفحه شخصی منیر زرنگار می باشد.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *