دیوار کهنه _ قسمت چهارم: بیسکویت کرو

OLDWALL – part IV
Bisquit Crew
Tehran 2007 – 2009

دیوار کهنه _ قسمت چهارم:
بیسکویت کرو
در اواسط دهه ی ۱۳۸۰ سه گرافیتی نویس بنام های سرنوشت، اهورا و پوچ که از معدود گرافیتی نویس های آن زمان تهران بودند تصمیم گرفتند گروهی را برای فعالیت های گرافیتی خود تشکیل بدهند و نام این گروه «بیسکویت» شد!، و اینگونه یکی از قدیمی ترین گروه های گرافیتی ایران در سال ۸۶ در خیابان های تهران ظهور کرد!
هرچند که عمده فعالیت «بیسکویت» توسط سرنوشت ، اهورا و پوچ انجام می شد اما خیلی زود بیسکویت اعضای دیگری چون CK1 را به کرو خود اضافه کرد!
سرنوشت در این مورد می گوید:«خب. گروه فک میکنم سال ٨۶ شروع کرد ٨٧ یا اوایل ٨٨ هم تموم شد قبلش خودمون کار میکردیم ولی گروه نبود. من بودم و دوستم که با اسم پوچ کار میکرد و یکی از دوستای دیگمون که رفت انگلیس همون موقع ها و با اسم اهورا کار میکرد. تا جایی که من خبر دارم هیچکدوم از بچه های گروه (به جز سی کی وان) دیگه الان کار نمیکنه و اون موقع هم بخاطر این بیخیال شدیم که دیدیم جدای از جامعه، بخاطر شرایط سیاسی هنوز آمادگی لازمو ندارن که گرافیتی رو گرافیتی ببینن و بهش مفاهیم اضافه نچسبونن.»
بیسکویت در دو ایونت اول گرافیتی در تهران نقش پر رنگی نیز داشت و بعد از آن فعالیتش کم کم کمرنگ شد و تا جایی که از سال ۸۸ تا امروز هیچ فعالیتی از این گروه ندیده ایم.
از سرنوشت پرسیدیم که بعد از گذشته ۷،۸سال چقدر پیگیر گرافیتی داخل هست و وضعیت گرافیتی امروز رو چطور می بیند«الان دورادور دنبال میکنم ولی تقریباً هیشکی از همدوره ای های ما الان نیست به جز حسام فاکر و jason که انگار چند ماهیه برگشتن. با کارای جدید حال میکنم چون پتانسیل رو داره ولی مشکل اینجاس به نظرم که ما الان چندین کپی بی کیفیت از بنکسی داریم تو ایران. ولی این مشکل همیشه بوده برا همین نمیشه خرده گرفت.»
سبک اکثر کارهای بیسکویت کرو تقریبا ۳D style بوده است و در نوع خود و زمان خودش کیفیت قابل قبولی نیز داشته است، نمونه ای از کار های این گروه را میتوانید در ادامه مشاهده کنید.
عکس مربوط به ایونت گرافیتی در سال ۸۷ هست و علاوه بر اعضای بیسکویت کرو چند ارتیست دیگر هم در تصویر هستند که عضویتی در گروه نداشته اند از جمله : jason

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *