گزارش اختصاصی مجله گرافیتی ایران از نمایشگاه «خوشنویسان مشغول کارند_ ملکمحمد»

دیروز افتتاحیه نمایشگاه گروهی میکس مدیا “خوشنویسان مشغول کارند «ملکمحمد»” بود و طبق اعلام قبلی ساعت ۱۶ درب گالری دنا برای علاقه مندان به هنر خیابانی گشوده شد!
در این نمایشگاه آثار از خاموش،نفیر،ایل، Worm Brain & Blind و البته محمد فدایی _ فردی که نامش کمتر برای ما آشناست_ به نمایش گذاشته شد!
محمد فدایی دارای کارشناسی فلسفه از دانشگاه تهران، گرافیک مطبوعاتی از مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه‌ها می باشد وی همچنین عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و عضو انجمن خوشنویسان ایران نیز هست، که گردآورنده ی این نمایشگاه بوده است و این چهارمین نمایشگاه «خوشنویسان مشغول کارند» می باشد نمایشگاه های قبلی «خوشنویسان مشغول کارند» در فضایی خارج از هنر گرافیتی بوده است و این پروژه توسط آقای فدایی در سالهای آینده نیز در فضاهای هنری دیگری(قطعا خارج ازبحث گرافیتی) ادامه خواهد داشت و بیشتر جنبه پژوهشی کار مد نظر این هنرمند است گفته شده که بعد از اتمام کل این نمایشگاه ها کتابی از بخش پژوهشی این پروژه منتشر خواهد شد!

 


لازم به ذکر است که نمایشگاه “خوشنویسان مشغول کارند «ملکمحمد»” از سوم بهمن ماه تا ۱۱ بهمن ادامه خواهد داشت.
خبرنگار ما امروز در محل برگزاری نمایشگاه حاضر بوده و مشاهداتش از افتتاحیه نمایشگاه را اینگونه بیان می کند:
“من ساعت ۱۶ وارد گالری دنا شدم استقبال از نمایشگاه خیلی خوب بود و بطوری که رفته رفته بدلیل ازدحام جمعیت فضای داخل گالری تقریبا پر شده بود.اما تعداد کارهای آرتیست ها با توجه به اینکه نمایشگاه گروهی بود کم بود که شاید دلیلش اقتضای فضای نمایشگاه بوده است.
برخلاف انتظار حتی با وجود ویدئو های نصفه نیمه ای که تو پیج شخصی خود آرتیست ها دیده بودیم،بیشتر کارها روی خود دیوار کار شده بود و تبدیل به بخشی از خود فضا شده بود! از دیگر نکات قابل توجه این نمایشگاه میتوان به یک اثر که در مورد حادثه ی پلاسکو خلق شده بود اشاره کرد که با توجه به اینکه این حادثه در روز قبل از افتتاحیه نمایشگاه رخ داده بود این سرعت عمل جای تحسین داشت!
همچنین در قسمتی از این نمایشگاه ویدیو آرتی از آثار این هنرمندان که روی دیوار خلق کرده بودند به نمایش گذاشت شد!
در ادامه گزارش تصویری من از این نمایشگاه رو مشاهده می کنید…”

دو اثر فوق از خاموش

 

اثر سمت راست:فدایی Worm Brain & Blind
اثر سمت چپ: خاموش

 

اثرWorm Brain & Blind

 

اثر محمد فدایی

اثر ایل

 

 

اثری که در مورد حادثه پلاسکو خلق شده بود
کار که با همکاری محمد فدایی، نفیر، خاموش و Worm Brain & Blind خلق شده است.

(عکاس و خبر نگار مجله فرناز محجوب)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *