مجله گرافیتی ایران یکساله شد …

“بنام خدا”

۱۰ام دی ماه ۱۳۹۴ ! این تاریخ برای ما روز مهمی است، سالروز تاسیس مجله! روزهای اول سختی خاص خودش را داشت؛ چیزی که باعث می شود، نگاهی به دوازده ماه قبل بیاندازیم  و همۀ اتفاقات را مرور کنیم! عدم مخاطب کافی، دزدیدن مطالبمان و بدبینی جامعه گرافیتی نسبت به مجله، اصلا سر درگمی خودمان! اما هرچقدر جلوتر رفتیم شرایط هم بهتر شد. کم کم مخاطب خود را پیدا کردیم؛ اعضا از داخل و خارج کشور گردهم آمدند و تیم مجله کامل شد؛ حتی آنهایی که تا دیروز مطالب ما را کش می رفتند دیگر نمی توانستند ذکر منبع نکنند! برخی رسانه های هیپ هاپی حتی با ما سر امتیاز مجله و اسپانسرینگ وارد مذاکره شدند؛ با اینکه به مخاطب بیشتری نیاز داشتیم اما مستقل بودن را تحت هر شرایطی حفظ کردیم، حتی با عدم حمایت آن رسانه های گردن کلفت که برای مفت بری سراغمان آمده بودند!

البته همیشه هم شرایط خوب پیش نمی رفت؛ جا زدن بعضی از دوستانمان و تنها گذاشتن مجله در بدترین شرایط، سنگ اندازیها و بدقولی های برخی گرافیتی ارتیست ها برای مجله مشکلاتی پیش آورد اما با همۀ سختی ها یک سال گذشت و ما همچنان سرپا هستیم و ادامه می دهیم.

ما از همه ی صفحات و کانال ها و رسانه های معتبری که کمک کردند تا مخاطبان بیشتری مطالب را دنبال کنند سپاسگذاریم، اما مجله گرافیتی ایران چقدر از جانب گرافیتی آرتیست های خودمان حمایت شد؟ چیزی نزدیک به صفر!! شاید ما هم باید رفیق بازی را اصل اول کار خود قرار می دادیم تا حمایت ها شامل حالمان می شد! البته بودند و هستند از معدود گرافیتی کاران قدیمی و با تجربه که همواره بدون هیچ توقعی به مجله کمک کردند که نهایت سپاس را از ایشان داریم، اما در نهایت این نکته بدیهی است که هرکمکی از جانب فعالان گرافیتی به این رسانه شود تاثیرات آن به خود بدنه ی گرافیتی باز می گردد و قطعا ما اعضای مجله سودی شخصی ازین بابت نخواهیم برد همانگونه که تا بحال نیز جز صرف هزینه و وقت زیاد چیزی عایدمان نشده است.

اما امروز تشکر ویژه ما مخصوص شما مخاطبان عزیز است؛ شمایی که همواره پشت ما بودید و از ما حمایت کردید.

این مهم را هم باید اضافه کنیم که مجله گرافیتی تعلق به شخص خاصی ندارد بلکه متعلق به کل جامعه ی گرافیتی ایران است. ما امیدواریم که با کمک و حمایت دلسوزان این عرصه فعالیتمان روز به روز بهتر و پربار تر از گذشته باشد و بیاید روزی که گرافیتی را تماما وسیله ای برای رسیدن به حقیقت و آزادی ببینیم نه شهرت و پول! لازم به ذکر است در ماه های آینده برای تکمیل جلد دوم مجله اندکی کم کار خواهیم شد؛ پس همچنان با صبوری از مجله خود حمایت کنید…

 

“اعضای تحریریه مجله گرافیتی ایران” ۱۳۹۵/۱۰/۱۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *