دیوار کهنه ، قسمت دوم: Shel

OLDWALL _ Part II
Shel
Shahr e kord 2011 – 2013

دیوار کهنه _قسمت دوم:

“Shel”

شل یکی از گرافیتی رایترهای شهرستانی است که بین سال های ۹۰ تا ۹۲ بیشتر در شهرکرد فعالیت داشته است، استایل کارهای شل ، گرافیتی سه بعدی بوده است، او از جمله گرافیتی کارانی هست که هرچند کارهایش از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده اما کمتر در عرصه گرافیتی ما شناخته شده است ، شاید این بخاطر عمر هنری خیلی کوتاهش در گرافیتی ایران بوده است.
شل دیدگاهش از هنر گرافیتی را اینگونه بیان میکند:

«برای من بیشتر جنبه هنریش مد نظرم بوده تا اعتراضیش، اینکه شما یه دیوار از کار افتاده از نظر بصری رو جان تازه ای بهش بدی ، بنظرم کار مهم و قشنگیه. اینکه با یک کلمه مردم رو بتونی به فکر وادار کنی بنظرم چیز جالبیه، در عین حال ذهنش رو درگیر کنی با کار هنریت. بخاطر همینه توی کارای رو دیوارم زیاد اسم مستعار خودمو استفاده نکردم. اما امروز گرافیتی تو ایران فک میکنم جنبه صفت و مد پیدا کرده یه جاهایی. . . اینکه هر کی یه اسپری بگیره دستشو یه چیزی بکشه رو دیوار تا از مد عقب نیوفته! جنبه هنری نداشته اکثرا، البته هستند کسایی که کارشون با فکره.»
شل که تحصیل کرده رشته معماری هست از تاثیر گرافیتی بر حرفه ی معماریش می گوید:«گرافیتیو به طور کامل کنار نزاشتم اما یک مقدار از چیزی که رو دیوارا میبینید متفاوت شده برای من. سعی کردم برای خودم اون رو به سمت معماری و هنرهای هندسی سوق بدم و به همین دلیل خبری از کلمه نوشتن نیست»

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *