مستند نوشتن بر شهر و حواشی آن

مستند «نوشتن بر شهر» به گرافیتی‌ها و دیوارنویسی‌های خیابان‌های ایران می‌پردازد که در دوره‌های مختلف و با توجه به اتفاقات سیاسی و اجتماعی تغییر کرده است، او روایت گر تغییر این گرافیتی‌ها است.
اما کیوان کریمی بیست و سوم آذر ماه سال ۹۲ در منزلش با حکم دادستانی بازداشت و بعد از تحمل ۱۲ روز زندان با قید وثیقه آزاد شد، او در دادگاه بدوی با قضاوت «مقیسه»، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات از طریق ساخت فیلم و کلیپ»، به شش سال حبس تعزیری و ۲۲۳ ضربه شلاق محکوم شده بود.
حکم صادره اعتراضات زیادی در مجامع بین‌المللی سینمایی و حقوق بشری دربرداشت، در داخل ایران نیز ۱۳۷ کارگردان مستند در نامه ای از قوه قضاییه ایران خواسته اند کیوان کریمی را تبرئه کنند. آنها در بیانیه خود گفته اند که حق خود می‌دانند که در فضایی امن و بی‌دغدغه و بی‌اتهام به خلق آثار خود بپردازند. کانون نویسندگان ایران حکم صادره را “بس سنگین و ناعادلانه” خوانده بود.
در اواخر اسفند ماه سال گطبق گفته وکیل پرونده، سرانجام حکم حبس تعزیری کیوان کریمی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به یک سال کاهش یافت.
کیوان کریمی اعلام کرده است که««من قصد ترک کشور را ندارم و مجازاتم را تحمل خواهم کرد.» »
لازم به ذکر است که این فیلم ۶۰ دقیقه ای تاکنون در هیچ یک از جشنواره‌های بین‌المللی به نمایش درنیامده است و تنها یک تیزر ۲دقیقه و ۲۴ ثانیه ای از این مستند در فضای مجازی پخش شده است ، این تیزر را در ادامه میتوانید مشاهده کنید:

| Writing On City | نوشتن بر شهر Keywan Karimi from Az Kolexion ‘E London (AKL) on Vimeo.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *