گزارشی از اولین اکران مستند«باره های شهر »

«باره های شهر» مستندی در مورد هنر گرافیتی و خیابانی ایران ساخته ی آیدین میرباقری که پیشتر اعلام شده بود در اواسط اسفندماه سال گذشته اکران خواهد شد، با تاخیری چند ماه بالاخره دیروز دربنیاد لاجوردی به نمایش عموم گذاشته شد! خبرنگار ما که دیروز در محل اکران مستند حاضر بود، گزارشی از این رخ داد ارائه کرده است:
“طبق اعلام قبلی ساعت ٧ بعد از ظهر زمان اکران مستند بود، بنابراین من کمی زود تر خودم رو به خیابان کریم خان که بنیاد لاجوردی در آنجا واقع شده بود رساندم؛ جمعیت پراکنده ای در اطراف بنیاد لاجوردی منتظر باز شدن درب مانده بودند!
می توانم بگویم با توجه به اطلاع رسانیِ تعداد زیادی از هنرمندهای خیابانی، جمعیت قابل قبول و خوبی برای  اکران فیلم آمده بودند به طوری که بعد شروع   فیلم سالن پر شده بود و حتی عده ای مجبور شدند ایستاده فیلم را تماشا کنند!
تقریبا اکثر هنرمندان خیابانی که در مستند حضور داشتند برای تماشای فیلم نیز آمده بودند. حتی «mr man » گرافیتی نویس شیرازی نیز آمده بود و در بنیاد لاجوردی حضور داشت!
در این مستند که بیش از یک ساعت بطول انجامید با ژئو ، کیلومیناتی ها، بم بم،گروه دژ، kazz و فردا از هنرمندان خیابانی تهران و mad از استنسیل آرتیست های تبریز گفت و گو شد!
البته این فیلم نگاهی گذرا به فعالیت هنری هنرمندان خیابانی دیگر نیز داشت.البته با توجه به اینکه تعداد زیادی از آرتیست ها با این مستند همکاری داشتند شاید انتظار می رفت با هنرمندان خوب دیگری که حضور خیلی کمرنگی در این مستند داشتند هم گفت و گویی صورت می گرفت و محوریت مستند روی سخنان چند تن معدود نبود! البته حتما کارگردان «باره های شهر» نیز با مسائل و محدودیت هایی رو به رو بوده که ما از آن بی خبریم!
لازم به ذکر است که کار موسیقی های استفاده شده در این مستند بر عهده ی پیمان یارا ازتشکل پلاک و پرفسور کیلومیناتی بوده است!
– خبرنگار مجله گرافیتی ایران A.S”

به هر صورت در این مستند سعی بر این شده که دید مثبتی از گرافیتی به مردم داده شود و ما امیدواریم زین پس شاهد برنامه های بیشتری در این راستا باشیم.
مستند «باره های شهر» بعد از چند اکران دیگر، در اواخر امسال بصورت اینترنتی نیز پخش خواهد شد!
اگر شما نیز در اولین اکران مستند باره های شهر حضور داشتید، نظرتان رو در مورد این مستند با ما در میان بگذارید.

عکس های اختصاصی مجله گرافیتی ایران از این رخ داد:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *