اعتراضی به بهای ۲۰سال نابودی آثار هنر

کمتر از یک هفته به برگزاری نمایشگاه «Street Art: Banksy & Co. – L» در بولونیای ایتالیا باقی مانده بود که شب گذشته اقدام عجیب و جالب هنرمند مشهور خیابانی “بلو” همه ی جهان را متحیر کرد!
نمایشگاه «Street Art: Banksy & Co. – L» ز تاریخ ۱۸ مارس در “هفته هنر ” در بلونیای ایتالیا برگزار میشود، در این هفته همه دلالان هنر از سراسر جهان به بلونیا می آیند تا به دلالی هنر بپردازند.
از این رو بلو به کمک دوستانش شروع به پاک کردن تمام نقاشی های مورالی کرد که در طی ۲۰سال اخیر در شهر بولونیا کشیده بود ! او این اقدام را برای اعتراض به حضور صاحبان قدرت و ثروتمندان به هنر خیابانی و به تصرف در آوردن اموال عمومی از جانب آنها و همین طور بخاطر رفتن هنر خیابانی به سمت گالری ها انجام داده است!
با توجه به افزایش محبوبیت هنر خیابانی و ارزشمند تر شدن آن، افراد و سازمان ها هر روز بیشتر و بیشتر در حال سازماندهی برای کسب درآمد و بهره برداری از این هنر هستند! آنها البته میگویند که «برای نجات آثار از تخریب و حفظ آنها را از آسیب های زمان» خواستار خصوصی سازی این آثار هستند و البته از لابی های قوی و قدرتمند نیز بهره میبرند!
به همین دلیل بلو هنرمند ایتالیایی که یکی از معروفترین هنرمندان خیابانی جهان به شمار میرود با پاک کردن تمام نقاشی هایش از این شهر، به این مسئله اعتراض کرده است!
بلو صفحه ی شخصیش نوشت:دربلونیا دیگه “بلو” وجود نداردو نخواهد داشت تادلال ها به خوردن ادامه میدن.برای تشکر و انتقاد میدانید به کی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *