گرافیتی کشیدن در ارتفاع ۱۳۱ متری

عکسی که مشاهده میکنید تصویری از بزرگترین پله در شمال قاره امریکا، در کشور مکزیک در شهر وراکزور است، پلی به ارتفاع ۱۳۱متر از سطح دریاچه!
اولین بار که تصاویر گرافیتی کشیدن روی این پل دیده شد خیلی ها باورشان نمیشد و فکر میکردند که عکس ها فیک هستند! اما حقیقت این بود که پل وراکزور به محلی برای نشان دادن هنر گرافیتی نویس های شجاع و شاید دیوانه ی مکزیکی تبدیل شده بود و تصاویر کاملا واقعی بود!
گرافیتی نویسهای جوانی روزانه به این پل میرفتند و گرافیتی میکشیدند، و گرافیتی کشیدن روی این پل آنقدر برای گرافیتی کاران مکزیک مهم شده بود که خیلی ها برای این که روی این پل بتوانند گرافیتی بکشند حتی جان خود را از دست دادند! و یکی از جرقه های مبارزه جدی برای نابود کردن گرافیتی از سوی دولت مردان به بهانه ی همین حوادث پل مکزیک خورد..
در دنیای گرافیتی ، گرافیتی کشیدن در جاهای پر خطر همواره برای گرافیتی کاران جذابیت ویژه ای داشته است، خیلی از گرافیتی نویسها روی قطارها و مترو های در حال حرکت با سرعت های بالا، گرافیتی میکشند! اما چرا گرافیتی نویس ها این خطرها را به جان میخرند؟
گرافیتی کشیدن در مکان های پر خطر از جهات مختلف حائز اهمیت است:
۱- چون گرافیتی ها در جاهای دم دست زودتر پاک میشود پس گرافیتی در مکان های پرخطر عمر طولانی تر نیز خواهند داشت و پاک نخواهند شد!
۲-هرچقدر گرافیتی در مکان پرخطر تری باشد بیشتر جلب توجه میکند و برای مردم جذابتر است!
۳-گرافیتی کشیدن در مکان های پر خطر کار هر کسی نیست، بنابراین هر گرافیتی کاری که بتواند ریسک کند و در جای پرخطر تری گرافیتی بزند ، در بین جامعه گرافیتی نویس ها داری احترام و درجه بالاتری نسبت به بقیه قرار میگیرد!و به نوعی میتوان گفت که گرافیتی نویس برای نشان دادن توانایی و ضرب شصت خود به دیگر گرافیتی نویس ها این کار را انجام میدهد(به زبان عامیانه پرچمش از بقیه بالاتر میره)
چه با این کار موافق باشید و چه نه! گرافیتی کاران همیشه در فکر این هستند که چگونه شجاعانه تر و خاص تر از قبل باشند!
*کپی مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *